Dieta pudełkowa, czyli catering dietetyczny to sposób na zgrabną sylwetkę, bez konieczności gotowania. Dieta zostaje opracowana stosownie do indywidualnych potrzeb konkretnego organizmu-wagi, a także ograniczeń w diecie związanych z alergiami lub świadomym eliminowaniem pewnych pokarmów, np. ryb czy mięsa.

Catering dietetyczny w postaci śniadania, lunchu i kolacji zostaje dostarczony we wskazane miejsce, np. do biura lub do domu. Dzięki temu możemy uregulować posiłki, nie tracąc czasu na gotowanie. Możemy liczyć na doświadczenie profesjonalnych dietetyków, którzy wiedzą, jak skomponować zbilansowane posiłki.

Niektórym wydaje się, że catering dietetyczny to spory wydatek. Jednak, jeśli podliczyć, ile wydajemy na nieplanowane posiłki, jak pizza, kebab, wypady na lunch czy odmrażane jedzenie, może okazać się, że nie tylko wydamy podobną kwotę, ale przede wszystkim nie będziemy się skazywać na jedzenie pierogów z torebki.

Posiłki cateringu dietetycznego w Katowicach przygotowane są ze świeżych, starannie wyselekcjonowanych składników, gotowane starannie-na parze, by nie tracić cennych witamin. Jednocześnie są tak skomponowane, że docenimy ich niewątpliwe walory smakowe.

Jakie są zalety stosowania cateringu dietetycznego?

  • oszczędność czasu

  • regularne, zdrowe, odpowiednio zbilansowane posiłki

  • nie przejadanie się

  • brak pokus, by się objadać, dzięki błonnikowi i wartościom odżywczym, które dają uczucie sytości, a jednocześnie nie pozbawiają energii

  • kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych bez wysiłku

  • wygoda-nie trzeba głowić się nad posiłkami

  • świeże, wyselekcjonowane składniki

Catering dietetyczny to rozwiązanie dla każdego, kto jest zbyt zajęty wyzwaniami zawodowymi i rozwijaniem swoich pasji, by tracić czas w kuchni. Dieta pudełkowa to wygoda, ale nie kosztem własnego zdrowia. Jeśli chcemy zmienić zbyt wiele nawyków naraz: ćwiczyć, zdrowo się odżywiać, może nas to przerosnąć. Dlatego realizując noworoczne postanowienia, warto korzystać ze sprawdzonych i wygodnych rozwiązań w postaci diety pudełkowej.